Dla kogo jest projekt ogrodu?

W ostatnich latach w Polsce coraz częściej inwestorzy skłaniają się ku temu, by przestrzeń mieszkania czy ogrodu zaplanował profesjonalny projektant. Projekt wnętrza czy ogrodu nie jest rzeczą niezbędną, jednak jest kilka przypadków, w których warto rozważyć współpracę z profesjonalistą.

Trudny teren

Działki bywają różne – płaskie jak stół, ale również z urozmaiconym ukształtowaniem terenu, spadkami, mocno nasłonecznione lub ukryte w cieniu wysokich drzew. Rodzaj gleby również może sprawić trudność, szczególnie pod kątem zagospodarowania terenu roślinami, które będą dobrze na niej rosnąć. Architekt krajobrazu posiada wiedzę i umiejętności, dzięki którym można zaradzić tym problemom oraz uniknąć kosztujących czas, nerwy i pieniądze wpadek. Dobry projektant oceni typ gleby i zasugeruje rozwiązania, które pomogą poprawić jej strukturę, dobierze odpowiednie rośliny w zależności od stopnia nasłonecznienia.

Wyobraźnia

Nie każdy posiada zmysł wyobrażania sobie rzeczy w trójwymiarze – i to jest ok. Projektant pracujący na programach pozwalających na modelowanie obiektów 3D z pewnością będzie dużą pomocą. Wizualizacje przestrzeni, rozmieszczenia mebli ogrodowych, kompozycji roślinnych pomogą bez zbędnych słów i wyjaśnień przedstawić poglądowy widok przyszłego ogrodu.

Czas

Wiedza o roślinach, aktualnych trendach w aranżacji ogrodów, materiałach i rozwiązaniach to coś, z czym do czynienia ma na co dzień architekt krajobrazu. Oczywiście nie jest to wiedza tajemna i każdy może w ramach hobby uczyć się tych zagadnień z programów telewizyjnych, czasopism o tematyce ogrodowej i samodzielnie wdrażać pomysły w swoim ogrodzie. Jednak to wszystko wymaga czasu, zainteresowania i na ostateczny efekt przyjdzie nam dłużej poczekać. Sprawna współpraca z projektantem może trwać od kilku tygodni do ponad miesiąca – po tym czasie mamy wypracowaną gotową wizję przestrzeni i plan działania by ją zrealizować.

Brak pomysłu

Świeże spojrzenie projektanta na Twój ogród, uważne wysłuchanie potrzeb i kreatywność może sprawić, że wspólnie wyczarujecie projekt ogrodu uszyty na miarę.

Jestem architektem krajobrazu z głową pełną pomysłów. Tworzę ogrody użyteczne i funkcjonalne, w których każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie. Dobieram do ogrodu rośliny i rozwiązania w taki sposób, by pielęgnacja nie stanowiła problemu. Pracuję na najwyższej jakości programach do modelowania 3D, więc dzięki moim wizualizacjom bez trudu wyobrazisz sobie przyszły kształt swojej przestrzeni. Jeśli identyfikujesz się z którymś z wyżej opisanych przypadków – nie zwlekaj. Zadzwoń, a wspólnie odczarujemy Twój ogród.

logo_wodne

fb.com/GardenConcept

ratuszna.aga@gmail.com