• w przypadku osób przebywających w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym domu dziecka – oświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka. Jeżeli nie masz certyfikatu kwalifikowanego, załóż profil zaufany w inny sposób bitcoin zmierza na południe — przez internet za pomocą konta bankowego lub w punkcie potwierdzającym. Od 1 stycznia 2019 roku Kartę Dużej Rodziny mogą założyć również rodzice, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.

  • 5) w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18.
  • Wsparciem może być Karta Dużej Rodziny, która oferuje wiele zniżek i ulg ułatwiających podróżowanie.
  • Osoby, które nie posiadają polskiego dowodu osobistego mogą korzystaż z KDR w tradycyjnej formie – w postaci fizycznej karty.
  • Co ważne – wniosek o wydanie Karty Dużej może wypełnić każdy pełnoletni jej członek.
  • Szczegóły znajdziesz w opcji załatwienia sprawy w punkcie potwierdzającym.

Profil zaufany możesz założyć bez wychodzenia z domu. Są 2 sposoby — za pomocą internetowego konta bankowego lub certyfikatu kwalifikowanego (jeżeli go masz). Okazuje się, że duża rodzina może korzystać ze zniżek praktycznie w każdym mieście. Lista partnerów, którzy je oferują jest coraz dłuższa. Skorzystaj z wyszukiwarki i dowiedz się gdzie dokładnie można skorzystać z Karty Dużej Rodziny.

Jeśli dysponujesz Kartą Dużej Rodziny, możesz liczyć na niższe opłaty. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź dokładnie, ile kosztuje paszport z Kartą Dużej Rodziny. Rodzinne wycieczki wymagają dobrej organizacji nie tylko logistycznej, alei i finansowej. Wsparciem może być Karta Dużej Rodziny, która oferuje wiele zniżek i ulg ułatwiających podróżowanie. To cenna pewna dla rodzin, które liczą więcej niż pięć osób. Litr paliwa w promocyjnej cenie jest tańszy o 30 groszy lub 40 groszy na litrze dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Na jak długo możesz uzyskać Kartę Dużej Rodziny

Konto bankowe wykorzystuje się do szybkiego i bezpiecznego zakładania i potwierdzania profilu zaufanego. Chodzi o to, że twoje dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta). Dlatego nie musisz już potwierdzać ich osobiście w urzędzie. Pobierz wniosek o przyznanie Karty norges bank investment management kończy pierwszy handel na turquoise bookbuilder Dużej Rodziny, wypełnij go, a następnie zanieś do odpowiedniej instytucji lub złóż elektronicznie. Sprawdź w urzędzie gminy lub miasta, która instytucja zajmuje się przyznawaniem Karty Dużej Rodziny. Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą wykonujemy dla Ciebie.

  • Z kolei w przypadku korzystania z usług przewoźnika Polregio posiadacze Karty mogą skorzystać z 37% zniżki na bilety jednorazowe oraz z 50% zniżki na bilety okresowe.
  • Administratorem danych jest Minister Cyfryzacji, mający siedzibę w Warszawie (00-060) przy ul.
  • Podobnie jak w przypadku karty lojalnościowej, również aplikacja pozwala zbierać punkty lojalnościowe i korzystać z oferty partnerów.

Karta Dużej Rodziny to popularny system zniżek i uprawnień dla rodzin „3+” – zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. Z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej.

Za każdym razem, gdy chcesz zalogować się na swoje konto profilu zaufanego, wybieraj opcję logowania Za pomocą certyfikatu kwalifikowanego. Profil zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możesz potwierdzać swoją tożsamość w internecie (służy jako twój elektroniczny podpis). Za jego pomocą możesz łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych. Dzięki Karcie Dużej Rodziny dostaniecie zniżki na różne towary i usługi — na przykład przejazdy kolejowe, kulturę i sport. Tu również Karta Dużej Rodziny przychodzi z pomocą. Przykładowo, hostel PTTK „Zakopane” daje 10% zniżki na noclegi, a w hotelu „Gromada” w Warszawie zniżka wynosi 20%.

Jak wypełnić wniosek o Kartę Dużej Rodziny?

Szczegóły znajdziesz w opcji załatwienia sprawy w punkcie potwierdzającym. Karta Dużej Rodziny jest również biletem do świata kultury. Coraz więcej muzeów i instytucji kultury oferuje zniżki dla jej posiadaczy.

Kartę mogą dostać także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Aby zobaczyć dane kontaktowe i członków zarządu,wybierz koło lub oddział z listy powyżej. Koncerny paliwowe, takie jak Orlen i Shell, oferują zniżki na paliwo. Na Orlenie zniżka wynosi 5 gr za litr paliwa, a Shell zapewnia o 1 gr więcej. Karta Dużej Rodziny jest przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie. Kartę mogą założyć także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.

Rodzinny wypoczynek na Warmii i Mazurach: Plaża Resort

Aby skorzystać ze zniżki, pokaż swoją Kartę Dużej Rodziny. Każdy członek rodziny może korzystać z Karty osobno. Jeśli ktoś z rodziny ma orzeczoną niepełnosprawność — sprawdź, czy możecie dostać większe zniżki. Pamiętaj — żeby dostać taką zniżkę, trzeba okazać legitymację osoby niepełnosprawnej. Wybierasz się do kraju, w którym do wjazdu nie wystarczy dowód osobisty, a nie posiadasz paszportu?

Tu znajdziesz informacje związane z Polityką Prywatności. Za nami już wiele podróży we dwoje, zwiedziliśmy kawałek Polski, Europy i spędziliśmy kilka tygodni w Chinach. Teraz świat odkrywamy na nowo wraz z naszą córką, a to już zupełnie nowy wymiar podróżowania i nowe przygody. To najważniejsze przykłady, w praktyce istnieje wiele więcej partnerów w różnych dziedzinach. W sieci Orlen rabat na paliwo pojawił się również w zeszłym roku. To właśnie Orlen jako pierwszy wyszedł z promocjami na paliwo dla kierowców.

Dodatkowo w ofercie biura można znaleźć wiele atrakcyjnych zniżek na wyjazdy dla dzieci. Aby dostać Kartę Dużej Rodziny, rodzice nie mogą być pozbawieni władzy rodzicielskiej ani ograniczeni we władzy rodzicielskiej przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej. Twoja rodzina może korzystać z Karty Dużej Rodziny, niezależnie od dochodu w rodzinie. Od 1 stycznia 2019 roku Kartę Dużej Rodziny będą mogli uzyskać również rodzice, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Karta dużej rodziny może także przynosić inne korzyści, w zależności od kraju lub regionu, w którym jest wydawana.

Promocja na Orlenie na tańsze paliwo jest dedykowana uczestnikom programu lojalnościowego ORLEN VITAY. Żeby skorzystać z rabatu, koniecznie trzeba dołączyć do programu, a więc posiadać plastikową kartę lub aplikację mobilną. Karta ta daje zniżki na różne towary i usługi – na przykład przejazdy kolejowe, kulturę i sport. Aby móc składać wnioski elektronicznie konieczne jest posiadanie podpisu elektronicznego lub bezpłatnego profilu zaufanego. Pani/Pana dane są niezbędne, aby zrealizować wybraną przez Panią/Pana usługę cyfrową udostępnioną w serwisie obywatel.gov.pl. Niepodanie tych danych będzie skutkowało niemożliwością korzystania z tych usług.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Podobnie jak w przypadku karty lojalnościowej, również aplikacja pozwala zbierać punkty lojalnościowe i korzystać z oferty partnerów. Apka daje mediclinic international odnotowuje wraz ze wzrostem przychodów o 9% też możliwość płacenia za paliwo (Orlen Pay). Natomiast zwłaszcza w trasie pomóc może nawigacja ułatwiającą odnalezienie najbliższej stacji.

Gdzie złożyć wniosek

Korzystając z Karty Dużej Rodziny, rodzice oraz dzieci do 24. PKP Intercity oferuje im 30% zniżki na wszystkie rodzaje biletów. Z kolei w przypadku korzystania z usług przewoźnika Polregio posiadacze Karty mogą skorzystać z 37% zniżki na bilety jednorazowe oraz z 50% zniżki na bilety okresowe. W podróży na trasach regionalnych posługiwanie się Kartą również daje rabaty – np.

O informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne wymaga podania danych określonych w art. 20ad. Użytkownik portalu obywatel.gov.pl przez swoje działanie ma również możliwość przekazania swoich danych innym podmiotom, w szczególności poprzez wykorzystanie eUsług. Sprawdź, czy twoja gmina oferuje też lokalną Kartę Dużej Rodziny, która zapewnia dodatkowe zniżki. Koło jest powoływane przez Zarząd na pisemny wniosek co najmniej dziesięciu Członków Rzeczywistych zamieszkujących na terenie danej gminy (może być 5 małżeństw). W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.